Knižní útočiště elfího poutníka

Svět plný fantazie, příběhů a knih…

Kostík Billy – příběh z tajné komory – Christopher Lincoln (RC review) Prosinec 11, 2011

Filed under: Přečteno... — Ettelëa Dragons @ 3:25 pm
Tags: ,

Název: Příběh z tajné komory

Série: Kostík Billy

Díl: 1.

Autor: Christopher Lincoln

Překlad: Eva Brožová

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2011

 

Jmenuje se Billy. Chová se jako každý jiný malý kluk, rád si hraje, je zvídavý a ze všeho nejvíc má rád piráty. Jen jedno je na něm trochu jiné. Je to vlastně kostlivec a žije v Tajné komoře spolu se svými rodiči kostlivci. Seznamte se, přichází Kostík Billy…

 

V tajné komoře panského sídla Hogo Fogo žili, byli tři kostlivci. Rodiče a jejich syn Billy. Lars a Milunka Kostíkovi pracují pro Ministerstvo lží a výmyslů a jejich úkolem je chránit tajemství rodiny Biglumových. A není to práce nijak jednoduchá, tajemství jsou totiž nebezpečná, a pokud se prozradí, mohou napáchat velké škody.

Rodinka v komoře žije už dlouhá léta, nesmí ji opouštět a není proto divu, že se Billy často velmi nudí. Nemá, kromě svého kamaráda broučka, žádné přátele a moc by si přál zažít nějaké velké dobrodružství, ale čeká ho jen dlouhý, nudný život v komoře.

Tedy tak to alespoň vypadá do té doby, než se v sídle Hogo Fogo objeví Millicent, dívenka, která osiřela a musí nyní žít u svého zlého strýce Kazisvěta Bigluma. Náhodou jednoho dne natrefí na vchod do tajné komory a tak se stane, že se s Kostíkem Billym spřátelí a tím taky začíná jejich spletité dobrodružství, při němž vyjde najevo mnoho tajemství.

***

Kostík Billy je kniha určená především dětem a to od devíti let. Mladší děti by možná mohla trochu děsit. Nejedná se sice o strašidelnou knihu, rozhodně nečekejte nějaký horor, pořád je to hlavně pohádka, ale v příběhu vystupují kostlivci, duchové, dokonce i samotný Smrťák. Ale opravdu se nemusíte bát, jsou to povětšinou veselí tvorečkové a děti školního věku jistě nevyděsí.

 

Autor vytvořil zajímavý, promyšlený originální příběh plný záhad, tajemství, napětí a nečekaných zvratů. Což zaručuje, že se děti při čtení pěkně zabaví a také pobaví, protože kniha je i vtipně napsaná. Je vidět, že se sice inspiroval jednou svou kolegyní a to J. K. Rowlingovou. Poznáte to především díky stylu psaní a celkové promyšlenosti příběhu, nicméně se jí nepokusil okopírovat a vymyslel něco docela jiného, což je jen dobře.

 

Příběh není nijak zvlášť složitý, i když zde nenajdete jen jedinou zápletku, ale rovnou několik. K lepší orientaci tak poslouží informace o Záhrobí na začátku knihy, kde se zvídavý čtenář dozví to nejdůležitější, co o životě v něm musí vědět. Dětem usnadní čtení také jednoduchá a vystižná jména, která si lehce zapamatují a pro lepší představivost je kniha doplněna také mnoha černobílými, povedenými ilustracemi.

Kniha je napínavá, rozhodně se u ní nebudete nudit, protože se stále něco děje a vy stále odhalujete nová a nová tajemství. Některé části jsou možná pro děti trochu zdlouhavé a zbytečně příběh prodlužují, závěr je ale nečekaný a samozřejmě šťastný, jde přece o pohádku.

 

Takže, pokud máte doma zvídavé děti, které mají rády dobrodružství a napětí a jen tak něčeho se nepolekají, tahle kniha je přímo pro ně a určitě je potěší. Nakladatelství Fragment vydalo také druhý díl, s názvem Výprava do záhrobí, v němž se mladí čtenáři opět setkají s Billym a zažijí další dobrodružství…

 

Anotace: Jmenuji se Billy Kostík. Jsem kostlivčí kluk a bydlím v tajné komoře panského sídla Hogo Fogo. Moje kamarádka Milicent je neteř zdejšího pána Kazisvěta Bigluma. Moji rodiče Lars a Milunka Kostíkovi mají důležitou práci: třídí a evidují tajemství rodiny Biglumových a ukládají je do truhel a lodních kufrů. Jsou zaměstnanci Ministerstva lží a výmyslů, které je vyslalo ze Záhrobí sloužit na Zemi. Ale nemysli si, svého kostlivce ve skříni nebo v komoře nemívají jen lidé, ale také kostlivci…

 

Hodnocení:   7/10

 

______________________________________________________________________

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství FRAGMENT.

Knihu si můžete objednat zde.

Reklamy
 

2 Responses to “Kostík Billy – příběh z tajné komory – Christopher Lincoln (RC review)”

  1. koko Says:

    super kniha


Přidejte svůj komentář...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s