Knižní útočiště elfího poutníka

Svět plný fantazie, příběhů a knih…

RC review: Ukolébavka – Sarah Dessen Říjen 24, 2011

Filed under: Přečteno... — Ettelëa Dragons @ 6:58 pm
Tags:

Název: Ukolébavka

Autor: Sarah Dessen

Žánr: Love story, dívčí román

Nakladatelství: CooBoo

Překlad: Mirka Kopicová

Rok vydání: 2011

 

Příběh

Remy nevěří na lásku, a proč by taky měla? Vždyť její matka se vdává už popáté a svého pravého otce nikdy ani nepoznala. Jediné, co jí po něm zbylo, je jediná píseň – Ukolébavka.

Přesto nemá Remy o kluky nouzi, v jejích vztazích však nikdy nejde o lásku, jen o zábavu a proto nemají dlouhého trvání. Ale jí to tak vyhovuje, je jako ledová královna, která se lásky bojí jako čert kříže, bojí se toho, že by se jednou mohla skutečně zamilovat. Zvlášť, když se objeví sympatický muzikant Dexter, který se tak liší od její představy dokonalého kluka a přesto ji k němu něco táhne…

 

Postavy

Remy právě ukončila střední školu a před ní je léto, které si hodlá užít naplno ve společnosti nějakého kluka, s nímž se před nástupem

na výšku samozřejmě rozejde, tak, jako to udělala už tolikrát předtím.  Vůbec nevěří na lásku a lituje svou matku, která se neustále rozvádí a zase vdává. Zato se ráda baví a se svými kamarádkami neustále někde paří, nezávazně si užívá a hlavně nemá žádné starosti ohledně svých vztahů. Je až neuvěřitelná puntičkářka, která miluje pořádek a všem musí mít řád. Ten jí ale znenadání naruší Dexter, který se ve městě objeví spolu se svou skupinou a Remy ho okamžitě zaujme. Je úplně jiný než ona, její pravý opak a vůbec neodpovídá její představě o dokonalých klucích. Nesnáší pořádek, je vysoký a hubený, taky docela nemotorný a hlavně, je muzikant. Je to zvláštní ale Dexter se do Remy zamiluje prakticky okamžitě, láska na první pohled, bohužel prozatím neopětovaná. Díky Bohu za sympatického Dextera, protože Remy je občas, ne, vlastně často dost protivná, Dexter to naštěstí vyvažoval.

 

Dojmy, pojmy, hodnocení

Ukolébavka je klasickým dívčím románem bez upírů a jiných nadpřirozených bytostí. Prostě jedna dívka, jeden kluk a zápletku máme na světě. Kniha je příjemně čtivá, stránky lehce ubíhají jedna za druhou a vy prostě musíte číst dál, abyste zjistili, jak to nakonec s tou Remy celé dopadne. Charaktery postav působí realisticky, máte pocit, že kohokoli z knihy můžete potkat venku na ulici. Každá postava měla své chyby i dobré vlastnosti.  Líbilo se mi, jak se Remy během příběhu vyvíjela a měnila, jak ji Dexter měnil a co dokáže skutečná láska. I když mě Remy často vyloženě štvala, nakonec jsem si ji i docela oblíbila, i když jsem se do ní vůbec nedokázala vžít, protože jsem naprosto jiná než ona. Dextera si naopak oblíbit prostě musíte, je to typický sympaťák.

Kniha se čte opravdu lehce, snad jediné, co mě při jejím čtení trochu rušilo, byly občasné chyby v textu, špatná písmenka či ne úplně ideální slovosled, ale to se dá podle mě v klidu přehlédnout, protože Ukolébavka je skvělou, odpočinkovou knihou, do níž se s chutí začtete a na jejímž konci ji spokojeně zavřete a na chvíli se zasníte s přáním zažít taky něco takového.

Ještě bych ráda pochválila krásnou obálku, která zůstala prakticky stejná, jako u originálu, což je jen dobře. Líbí se mi, jak je dívčí, v jemných pastelových barvách růžové a světle fialové. Všechno je pěkně sladěné. Prostě ideální obálka k dívčímu románu – jemná a příjemná jak na pohled, tak na dotek.

 

8/10

 

 

_____________________________________________________________________

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství CooBoo.

Knihu si můžete objednat na stránkách nakladatelství.

Obrázky: DeviantArt by~Pinkproud, ~JVre

Reklamy
 

3 Responses to “RC review: Ukolébavka – Sarah Dessen”


Přidejte svůj komentář...

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s